מואסנייט האבן המדהימה

Moissanite Photo

מה זה מואסנייט, ולמה היא כל כך יפה?

נעשה הקדמה קצרה

אבן מואסנייט [Moissanite] הוא מינרל נדיר ואף נדיר יותר מיהלום, מה שמקשה על מציאתו. דרגת הקושי שלו נעה בין 9.25-9.5 בסולם מוס, שהיא הקרובה ביותר לחומרים שבטבע לדרגת קשיותו של היהלום שהוא 10 בסולם מוס.

מואסנייט מידע 2

אבן מואסנייט שכיום נמצאת היא לא האבן שמקורה באדמה [שהסברנו למעלה] ולכן היא לא כמו היהלום שאנו מכירים ואוהבים, אלא זו אבן סינטטית שמיוצרת במפעלים.

עם כל זאת המואסנייט היא אבן סינתטית הדומה ביותר ליהלום ועל כך קשה מאוד לזיהוי.

 

בואי ונתבונן בחלק מהנתונים:

המשקל הסגולי בהבדל מאוד קטן של המואסנייט הוא 3.32 לעומת היהלום 3.52.

קשיות המואסנייט 9.25 לעומת קשיות היהלום שהיא 10.

התכונה הבולטת ביותר אשר מבדילה בין המואסנייט לבין יהלום היא השבירה כפולה, אם מסתכלים על המואסנייט דרך פאסטות הכתר, ההכפלה של הפאסטות האחוריות נראית בבירור גם במשקפת 10. ומי שלא מבין לא יראה כל הבדל.

לכן יוצא למעשה שמואסנייט היא אבן חזקה, כמו יהלום, לא נשרטת כלל וצבעה לא משתנה עם השנים.

Moissanite Info_960x960
הדבר שאת הכי לא חשבת הוא…

מה שחשוב לנו ביהלום הוא הניצוץ באור הטבעי. כאשר האור משתקף על היהלום, האור מתפזר ויוצר את המראה הנוצץ שכולנו מכירות ואוהבות. יחד עם זאת, אם נשווה את היהלום למואסנייט, תהיי מופתעת לגלות שמואסנייט מנצנץ יותר!

למעשה למואסנייט יש פיזור אור נהדר ואפילו גדול יותר מאשר יהלום ממוצע. למעשה, המואסנייט מקבלת ציון מעט גבוה יותר מיהלום במדד מקדם השבירה של האור [2.65 לעומת 2.42 ביהלום].

כמובן שאין תחליף ליהלום, אך אם את רוצה את הדבר הקרוב ביותר ליהלום או דבר שמנצנץ יותר מיהלום ובמחיר שאת יכולה לעמוד בו, זו הבחירה הטובה ביותר בשבילך.

כיום אנו עדים לכך שהמואסנייט במגמת עליה, יותר ויותר נשים קונות תכשיטים שמשובצים באבני מואסנייט, הן תכשיטים ליום-יום והן תכשיטי נישואין ואירועי ערב יוקרתיים.

כדי להבין את כל הביקוש הגדול לתכשיטי מואסנייט, תצטרכי לראות בעצמך במה מדובר, אנחנו בטוחים שלא תתאכזבי.

צירפנו סרטון כדי להמחיש מעט עד כמה שבירת האור והנצנוץ המדהים של האבן הזו גורם. ולכן אין פלא למה כל כך הרבה נשים חוזרות לקנות שוב פעם תכשיטי מואסנייט, בין אם זה תכשיט מכסף או תכשיט מזהב. אבן המואסנייט היא זו שעושה את כל ההבדל.

לסיכום: אבן המואסנייט היא אבן הכי קרובה ליהלום מכל הבחינות ואף בכמה דברים יותר מצטיינת, זו אבן שקשה מאוד לעמוד בפניה ואפשר להגדיר אותה כאבן שאוהבת להיות במרכז העניינים.

אצלנו ב-Cinnyris לא מתפשרים על איכות, ולכן חברות המואסנייט שאנו עובדים איתם הם תחת פיקוח ובקרה וכולל תעודה גמולוגית של GRA המעידה על טיב אבן המואסנייט וכמובן אחריות בינלאומית.

רוצה גם מואסנייט, את מוזמנת לבחור ולהתענג

מאלו חומרים עשויים התכשיטים של Cinnyris?

שתפי עם מי שאת אוהבת
Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram

Post a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחיר
מחיר - slider
07150
סוג תכשיט
סוג תכשיט
חומר
חומר
סוג זהב
סוג זהב
גודל
גודל
צבע
צבע
צורה
צורה
אבן חן
אבני חן
דירוג
דירוג